0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

И официјално потврдено: Ултраконзервативецот Ебрахим Раиси избран за претседател на Иран

Раиси е главен ирански судија, челник на правосудството и е со ултра-конзервативни ставови. Тој се наоѓа на списокот на американски санкции поради кршење на човековите права.

Back to top button
Close
Close