ЕвропаЕвропа.Портал

И Литванија пријави случај на Ковид-19

Во Литванија попладнево е пријавен првиот случај на новиот коронавирус.

Рига, 2 март 2020 (МИА) – Во Литванија попладнево е пријавен првиот случај на новиот коронавирус.

Освен што објави дека кај еден пациент е дијагностициран коронавирусот, Министерството за здравство на Литванија не соопшти други детали.

Претходно први случаи на Ковид-19 пријавија и Сенегал, Саудиска Арабија, Тунис, Јордан, Чешка, Португалија, Исланд, Индонезија, Андора и Ерменија. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close