Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

И ивент индустријата бара да биде вклучена во новиот пакет антикризни мерки

Точно 11 месеци компаниите кои се занимаваат со организација на настани се соочени со невиден предизвик, каков што не познава модерната меморија, 11 месеци без можност за работа и без остварување приходи, а се уште не се знае кога секторот би почнал со работа. За жал, индустријата за организација на настани не е доволно препознаена од страна на Владата, т.е. не се третира соодветно на состојбата во која се наоѓа, реагира денеска Асоцијацијата на ивент индустријата (ИВАП) и бара нејзино вклучување во петтиот пакет мерки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close