Svet.SlajderСветСвет.Портал

И денеска размена на артилериски оган во Нагорно Карабах

По целата линија на фронтот во самопрогласената република Нагорно Карабах и денеска продолжува размена на артилериски оган, соопшти ерменското Министерство за одбрана.

Back to top button
Close
Close