0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

И Азербејџан прогласи воена состојба, Ерменија размислува за признавање на независноста на Нагорно-Карабах

Парламентот на Азербејџан денеска усвои декрет за воведување воена состојба во поголем број градови и региони во земјата, јави Тасс, дополнувајќи дека ваквиот чекор се должи на влошувањето на ситуацијата во Нагорно Карабах.

Back to top button
Close
Close