0_Спорт.ПорталФудбал

И Алегри опција за клупата на Барса

Педесет и две-годишниот стратег треба да го замени Ернесто Валверде, за кого се очекува да биде отпуштен, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.

Барселона, 13 јануари 2020 (МИА) – Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри, добил предлог да ја предводи Барселона.

Педесет и две-годишниот стратег треба да го замени Ернесто Валверде, за кого се очекува да биде отпуштен, пренесува „Ел Мундо Депортиво“.

На крајот на минатата сезона Алегри го напушти Јувентус.

Во моментов, Италијанецот е на одмор и учи англиски јазик.

Таг
Back to top button
Close
Close