Svet.SlajderСвет

Хутите тврдат дека со дронови извршиле напад врз цели во Саудиска Арабија

Портпаролот на јеменските бунтовници Хути денеска објави на твитер дека извршиле напади со дронови врз нафтена постројка на компанијата Арамко во град Џизан, југозападна Саудиска Арабија и врз воздухопловната база Крал Калид

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close