Svet.SlajderСветСвет.Портал

Хутите тврдат дека нападнале нафтена постројка во Саудиска Арабија

Јеменските бунтовници Хути денеска соопштија дека со крстосувачка ракета погодиле саудиска нафтена постројка во градот Џеда. Нападот бил извршен само неколку часа откако заврѓи онлајн Самитот на лидерите на Г-20, со кој претседава Саудиска Арабија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close