Svet.SlajderСветСвет.Портал

Хутите ракетираа нафтена рафинерија во Џеда

Јеменските бунтовници Хути денеска соопштија дека со крстосувачка ракета погодиле нафтена рафинерија во Џеда, а државните медиуми во Саудиска Арабија се уште не информирале за инцидентот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close