Фудбал

Хутер од лето на клупата на Борусија Менхенгладбах

Австрискиот фудбалски стратег Ади Хутер, кој во моментот го води бундеслигашот Ајнтрахт Франкфурт кон пласман во Лигата на шампиони (ЛШ), ќе го преземе од лето тимот на Борусија Менхенгладбах, соопштија денеска двете екипи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close