ЕвропаЕвропа.Портал

„Хуриет“: Фолксваген ја напушта Турција

Претседателот на Управниот одбор на германскиот производител на автомобили „Фолксваген“, Херберт Дис во официјално писмо ги извести надлежните органи во Турција дека доставил документи за затворање на претставништвото на компанијата, регистрирано во оваа земја во 2019 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close