СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Хунтата во Мјанмар вети општи избори

Лидерот на воената хунта во Мјанмар, генерал Мин Аунг Хлаинг, денеска вети нови избори, со учество на многу партии и рече дека неговата влада е подготвена да работи со специјалниот пратеник предложен од Асоцијацијата на нации од Југоисточна Азија (АСЕАН).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close