BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Humbje e partisë së Mondit në zgjedhjet lokale në Indi

Kryeministri indian Narendra Modi përsoi humbje serioze në zgjedhjet e djeshme kyçe lokale në shtetet indiane, që është tregues se po bie fuqia politike e partisë së tij hinduse nacionaliste në jehonën e valës së paparë të epidemisë dhe numrit rekord të të sapoinfektuarve me koronavirus.

Back to top button
Close
Close