Граѓански секторОпштество

Хуманитарната трка: „Трчајте за тие што не можат“ 

„Wings For Life World Run“ е трка која првпат се одржала во мај 2014 година со цел да ја поддржи непрофитната организација Wings For Life, која се занимава со истражување на повреди на ‘рбетниот столб. Оваа трка се одржува на ист ден, во исто време во повеќе од 70 држави низ целиот свет – 9 мај! 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close