Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хуавеј во преговори со Русија околу оперативниот систем Аурора

Кинеската компанија Хуавеј започна преговори со Русија за инсталирање на рускиот оперативен систем Аурора на 360.000 таблети за спроведување попис на населението во Русија следната година.

Back to top button
Close
Close