Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хуавеј потпиша договор за развој на 5Г мрежа во Русија

Кинескиот технолошки гигант Хуавеј потпиша договор со руската телекомуникациска компанија МТС за развивање технологија на мобилни мрежи за новата генерација 5Г во Русија, а Пекинг се подготвува паралелно за изградба на модерна комуникациска инфраструктура во Кина.

Back to top button
Close
Close