СветСвет.Портал

„Хуавеј“ ја зголеми продажбата на телефони во Европа за 55 отсто

Кинеските паметни телефони минатата година ја преплавија Европа, пишува во новиот извештај на компанијата за анализа на пазарот Каналис.

Back to top button
Close
Close