СветСвет.Портал

Хуавеј ја зголеми продажбата на паметни телефони за 24,4 отсто

Пред неколку месеци постоеше можност кинеската компанија Хуавеј да се соочи со проблеми, бидејќи Гугл најави отстранување на Андроид мобилниот оперативен систем од нејзините уреди.

Back to top button
Close
Close