БалканБалкан.Портал

Хрватско здружение бара за пациентите со висок ризик да се користат вакцини со 95 отсто ефикасност

рватското здружение на пациенти побара од министерот за здравство Вили Берош  сите ризични групи да се вакцинираат со вакцини со висока ефикасност, до 95 проценти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close