0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Хрватскиот премиер позитивен на коронавирус

Врз основа на препораките на епидемиолозите, премиерот Андреј Пленковиќ денеска го повтори тестот за присуство на коронавирус, и тој покажа дека е позитивен, изјави портпаролот на хрватската Влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close