Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Хрватскиот Парламент го усвои буџетот за 2021 година, предвидува економски раст од пет отсто

Хрватскиот Парламент денеска го усвои буџетот за следната година, кој предвидува економски раст од пет проценти, со проекции за 2022 и 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close