Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Хрватската актерка Беговиќ ја изведе монодрамата „Се што сум премолчела“ во КИЦ во Скопје

Хрватската актерка Миа Беговиќ синоќа во Културно-информативниот центар во Скопје ја изведе монодрамата „Се што сум премолчела“, објави мрежната станица „Гласот на Хрватска“ на ХРТ.

Back to top button
Close
Close