Балкан.ПорталСвет.Слајдер

Хрватска во Книн ја одбележува 26-годишнината од акцијата „Бура“

Во хрватскиот град Книн денеска ќе се одржи централна церемонија по повод 26 -годишнината од воено -полициската операција „Бура“, која во таа земја се слави како Ден на победата и благодарноста на татковината и како Ден на хрватските ветерани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close