0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Хрватска со рекорден број заразени – 2.242 за еден ден

Во Хрватска, во последните 24 часа се потврдени 2.242 нови случаи на коронавирус, а 16 лица починаа, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

Back to top button
Close
Close