Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Хрватска се соочува со недостиг на шприцеви и игли

По недостигот на вакцини, на Хрватска и се заканува и недостиг на шприцеви и игли, што повторно може да ја запре или забави имунизацијата против коронавирус на граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close