БалканСвет.Слајдер

Хрватска погодена од силна бура

Бура денеска го погоди подрачјето на Сисачко-мославачка жупанија, ветерот предизвика материјална штета во Сисак, Петриња, Глина, Кутина и Хрватска Костојница

Back to top button
Close
Close