0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Хрватска од денеска почна со издавање ковид-сертификати

Покрај олеснувањето на движењето на граѓаните при преминување на хрватските гранични премини, но и граничните премини на земјите-членки на ЕУ со кои ќе бидат склучени билатерални договори, ковид-пасошите можат да се користат и за други цели, во согласност со одлуките на Главниот штаб врз основа на Законот за заштита на граѓаните од инфективни болести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close