Балкан

Хрватска: Нов земјотрес во близина на Петриња

Земјотрес со интензитет од 2,9 степени според Рихтерова скала го погоди утрово регионот околу хрватскиот град Петриња, кој беше разурнат од силен потрес во декември минатата година, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close