0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталВидеоСвет.Слајдер

Хрватска ја погодија 39 земјотреси во изминатите 49 часа

Хрватска вчера ја погоди силен земјотрес - во 12:19 часот сеизмолозите регистрираа разорен земјотрес со епицентар на пет километри југозападно од Петриња на длабочина од 11,5 километри. Јачината на земјотресот била 6,2 според Рихтер, а интензитетот во епицентарот VIII-IX степени од скалата ЕМС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close