0_Спорт.ПорталКошарка

Хрватот Петровиќ ја напушти клупата на Бразил

Хрватскиот кошаркарски стратег Александар Петровиќ (62) веќе не е селектор на репрезентацијата на Бразил, со која не успеа да избори настап на Олимписките игри во Токио ова лето.

Back to top button
Close
Close