0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

ХРВ: Јужна Кореја не се бори ефикасно против сексуалните престапи на Интернет

Јужна Кореја се соочува со феноменот на скриени камери кои претежно мажите ги поставуваат за да ги снимаат жените на јавни места - тоалети, превоз или канцеларии. Исто така, постои и „одмазничка порнографија“, односно снимка што на Интернет ја објавува одбиен партнер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close