0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikëVideo deklaratë

Vaksinimi kundër Kovid-19 në tre faza, prioritet do të kenë grupet e rrezikuara

Qeveria në seancën e 41-të të djeshme e ka shqyrtuar Planin kombëtar për Kovid-19 vaksinimin në vend. Vaksinimi i popullatës do të zbatohet në tre faza, ku janë përfshirë kategori të ndryshme të qytetarëve. Fazat do të jenë në pajtim dhe varësisht nga arritja e vaksinave dhe grupeve të ndryshme prioritare për vaksinim, kumtoi sot në konferencën për shtyp, zëdhënësi i Qeverisë, Muhamet Hoxha.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close