Svet.SlajderДописници СветСвет

Хоугланд: Русија не сака решение за Нагорно Карабах 

Русија игра мошне сложена игра и секако не сака регионална војна меѓу Ерменија и Азербејџан окoлу областа Нагорно-Карабах, па затоа повикува прекин на огнот, оцени американскиот заменик државен секретар задолжен за Јужна и Централна Азија, Ричард Хоугланд

Back to top button
Close
Close