БалканБалкан.Портал

Хоти: Не знам дали ќе бидам кандидат за премиер

Косовскиот премиер Авдулах Хоти денеска изјави дека сè уште не знае дали ќе биде кандидат за премиер на претстојните предвремени избори во земјата и оти Демократскиот сојуз на Косово има неколку кандидати од кои секој е подобар од другиот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close