БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Хоти: Барањата од Белград за посета на Косово се третираат согласно состојбата во земјата

Ваквиот став на Хоти уследи по писмото од специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Лајчак, кој изрази загриженост поради неиздавањето дозвола од страна на косовското Министерство за надворешни работи на српскиот претседател Александар Вучиќ за посета на косовскиот север, населен со мнозинско српско население.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close