Svet.SlajderСвет

Хотелските карантини во Австралија доведоа до 768 смртни случаи

Системот на хотелски карантини воведен кон крајот на март во австралиската држава Викторија поради пандемијата со новиот коронавирус одговорен е за 18.418 регистрирани случаи на зараза и 768 смртни случаи, се наведува во соопштението по двомесечната истрага

Back to top button
Close
Close