0_Sport,PortalFutboll

Hospitalizohet portieri legjendar turk Rushtu

Portieri legjendar turk Reçber Rushtu është hospitalizuar pasi është konfirmuar se është pozitiv ndaj koronavirusit të ri.

Ankara, 29 mars 2020 (MIA) – Portieri legjendar turk Reçber Rushtu është hospitalizuar pasi është konfirmuar se është pozitiv ndaj koronavirusit të ri.

Ishte gjithçka normal, por befas filluan shpjt të zhvillojnë simptome të sëmundjes. Jemi në shok, këto janë kohëra kritike. Më rëndës është që nuk mund ta shohim. Kini ndërgjegje dhe vetëdije dhe respektoni të tjerët”, deklaroi bashkëshortja e tij Isil, e cila njoftoi për gjendjen e Rushtus.

Rushtu është rekorder për numrin e debitimeve për reprezentacionin turk. Ka pasur 120,  ndërsa në karrierë ka debutuar për disa klube. Gjurmë më të madhe ka lënë në Fenerbahçe, goli i të cilit e mbrojti 11 vite të tëra. Nga viti 2003 deri në 2006 ka qenë anëtar i Barcelonës, ndërsa është  pensionuar në Beshiktash në vitin 2012. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close