0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeShoqëri

Hospitalizohen 667 kovid-pacientë, prej tyre 256 janë në Shkup

Gjithsej 667 pacientë pozitivë dhe të dyshimtë në koronavirus po mjekohen në spitalet e shtetit dhe ka rreth 384 shtretër të zbrazët spitalor. Në repartet infektive në Shkup janë të hospitalizuar 256, ndërsa në kovid-qendrat në qytetet tjera gjatë 24 orëve të fundit është paraqitur se po mjekohen 411 pacientë, kumtoi Ministria e Shëndetësisë.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close