0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Хоспитализирани вкупно 636 позитивни и суспектни на Ковид-19

На инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава се хоспитализирани вкупно 636 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, и има околу 400 празни болнички кревети во ковид центрите, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close