0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Хоспитализирани уште 29 пациенти во ковид-центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 29 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 370 лица сомнителни и потврдени за КОВИД -19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот град.

Back to top button
Close
Close