0_Македонија.ПорталОпштество

Хоспитализирани 682 ковид-пациенти, од нив 263 се во Скопје

Во ковид-центрите низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 419 пациенти позитивни и сомнителни на коронавирусот, а заедно со ковид-пациентите на инфективните оддели во Скопје (263), вкупно се хоспитализирани 682. Има околу 360 празни болнички кревети, соопшти Министерството за здарвство. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close