0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталОпштество

Хоспитализирани 105 заразени со Ковид-19 во државава

Сто и пет заболени од Ковид-19 се хоспитализирани во Скопје и во другите градови, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close