СветСвет.Портал

Хонг Конг ќе воведе карантин за десетици илјади свои жители

Хонг Конг ќе  воведе карантин за десетици илјади свои жители за борба против новиот бран епидемија на коронавирусот, и тоа е прва таква мерка што градот под кинеска управа ја презеде од почетокот на пандемијата, објави денеска локален весник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close