КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Хомо“ на Игор Иванов-Изи во официјалната програма на фестивалот во Гоа

Играниот филм „Хомо“ на Игор Иванов – Изи е избран во официјалната програма на најважниот филмски фестивал во Азија, во индиската сојузна држава Гоа. Овој фестивал беше еден од ретките кој го одложи своето издание со цел да го одржи во живо во јануари, 2021, соопшти на денешниот брифинг директорот на Агенцијата за филм, Бојан Лазаревски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close