0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderPolitikë

Holshtajn: Të zbatohet Marrëveshja për fqinjësi të mirë, ndërsa reformat në Maqedoninë e Veriut të vazhdojnë

Midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë ka marrëdhënie të fqinjësisë së mirë. Bullgaria e para e njohu Maqedoninë e Veriut si të pavarur dhe është mbështetëse e fuqishme të europianizimit  të mbarë rajonit, veçanërisht në procesin e afrimit të Maqedonisë së Veriut drejt BE-së. Përveç kësaj, ekziston edhe Marrëveshje për fqinjësi të mirë dhe, sipas meje, ajo duhet të përmbushet me jetë dhe të zbatohet në mënyrë të vazhdueshme, tha sot ambasadorja e Gjermanisë në vend, Anke Hollshtajn.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close