0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваПолитика

Холштајн: Отворањето на преговорите со С.Македонија е во интерес на сите

Германската амбасадорка Анке Холштајн  ја реафирмира позицијата на Германија дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија за време на нивното претседавање до крајот на годинава и оти тоа е во интерес на сите вклучени страни.

Back to top button
Close
Close