0_Спорт.ПорталСпорт.СлајдерФудбал

Холандскиот голман Цилесен позитивен на коронавирус

Голманот на Холандија, Јаспер Цилесен, е позитивен на коронавирус и нема да патува со националниот тим во тренинг базата во Португалија пред Европското првенство на кое на 21 јуни во Амстердам ги очекува дуелот со македонската репрезентација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close