0_Web_АктуелноЕвропа

Холандски родители бараат отштета од ТикТок

Над 64.000 холандски родители бараат отштета во име на своите деца од операторот на популарната видео-платформа ТикТока во висина од над 1,4 милијарди евра, соопшти денеска холандската Фондација за истражување на информации за пазарот (СОМИ)

Back to top button
Close
Close