Svet.SlajderЕвропа

Холандската Влада ќе ја обжали судската одлука за т.н. полициски час

Холандската Влада ќе поднесе жалба на одлуката на Судот, со која се нареди веднаш да се укине т.н. полициски час, бидејќи нема законска основа за такво нешто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close