БизнисЕвропаЕвропа.Портал

Холандската авиокомпанија КЛМ укинува уште 1.000 работни места

КЛМ, холандската подружница на „Ер Франс“, денеска соопшти дека годинава ќе укине дополнителни 1.000 работни места и изрази спротивставување на плановите на Владата да воведе барање сите патници да се тестираат за Ковид-19 пред лет за Холандија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close